КОНОТОПСЬКІ ПЕРЕВІЗНИКИ ПРОКОМЕНТУВАЛИ, ЧОМУ ПЕРЕСТАЛИ ВОЗИТИ АТОШНИКІВ БЕЗКОШТОВНО

Конфлікт, який стався у п’ятницю між учасниками бойових дій та владою Конотопа, набув неабиякого розголосу. Нагадаємо, АТОшники, які прийшли під стіни мерії, вимагали повернути їм законний пільговий проїзд у міському транспорті. Адже з 1 червня водії автобусів почали відмовляти їм у безкоштовному проїзді всупереч тому, що було обіцяно владою.

Зі слів мера Артема Семеніхіна, відмова атошникам у пільгах – то особисте рішення автоперевізників, з якими існує на цей рахунок відповідна домовленість. Самі ж підприємці стверджують, що домовленість дійсно була, але до 1 червня. Більше того, обурені тим, що влада саме їх звинувачує у цьому транспортному конфлікті, та просять дослухатися і до їхніх коментарів.

Зокрема, адміністрація «Корунд-С» спростовує інформацію про те, що лише їхнє підприємство перестало надавати безкоштовні пільгові місця з 1 червня.

«Возить лише один підприємець, інші, як і ми, чекають, що про нас теж, нарешті, згадають і віддадуть обіцяну законну компенсацію, – розповідають в адміністрації «Корунда». – І дуже неприємно, що проблеми, які має вирішити влада, сьогодні перекладають на плечі автоперевізників.

На сьогоднішній день «Корунд-С» – найбільше автопідприємство міста, в якому 60 автобусів. У інших перевізників – по 2-3 автобуси. А різниця в обслуговуванні двох транспортних засобів і 60 – повірте, велика! Ми працюємо прозоро, бо в нас усі платежі йдуть по рахункам, а не готівкою. А тому дозволити собі купити десь щось з рук дешевше ми не можемо. Наразі держава нам винна понад півмільйона грн. І не зважаючи на це, до 1 червня ми возили пільговиків, як і обіцяли меру. Але за цей час міська рада не вирішила питання з компенсацією. Ми не отримали ні копійки. Тож більше возити не можемо і не будемо. Доки не отримаємо гроші».

Самі атошники претензій до перевізників ніби-то не мають, розуміючи ситуацію, в якій ті опинилися. Під час мітингу вони вимагали у влади якнайшвидше компенсувати гроші за їхній безкоштовний проїзд власникам громадського автотранспорту.

Тож, чи врегулюється транспортне питання в Конотопі найближчими днями, покаже позачергова сесія, яку міський голова скликав на понеділок 13 червня. Представники пільгових категорій населення мають намір бути на ній присутніми, аби проконтролювати особисто процедуру виділення депутатами коштів на компенсацію перевезень.

Нагадаємо, що з 1 червня у Конотопі скасували пільгові перевезення у громадському транспорті. Єдине, на що можуть тепер розраховувати пільговики – а їх у Конотопі, за даними управління соцзахисту, 24 200 осіб, – це трамваї та комунальний маршрут №10, якими відповідні категорії суспільства можуть пересуватися безкоштовно. Витрати з відшкодування пільгового проїзду в держбюджет-2016 закладені не були. Відшкодовувати перевізникам вартість безкоштовного проїзду можна лише з бюджету міського.

Джерело: konotop.in.ua