Коронавірус: як захищаються Суми?

За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Дмитра Кравцова, наразі ректорам СНАУ, СумДПУ та СумДУ, де навчаються іноземні студенти з Китайської Народної Республіки, вже направлені листи стосовно організації протиепідемічних заходів для осіб, які протягом зимових канікул відвідували Китай, насамперед м. Ухань, провінція Хубей.

Мова йде про ізолювання групи китайських студентів на період проведення медичного спостереження протягом 14 днів з моменту їх повернення, а також вжиття заходів щодо відтермінування повернення в Суми на навчання інших осіб з Китайської Народної Республіки до окремого рішення Кабінету Міністрів України.

Усього, за оперативними даними, у сумських вишах навчається 270 студентів з Китайської Народної Республіки.

Дмитро Кравцов також повідомив, що на Сумщині вже визначені госпітальні бази, призначені для надання медичної допомоги постраждалим особам, які відповідають визначенню випадку 2019-nCoV, а також при ускладненні епідемічної ситуації, пов’язаної з вірусом 2019-nCoV для дітей і дорослих: Сумська обласна інфекційна клінічна  лікарня ім. З.Й.Красовицького – для дорослих (місто Суми, область); Сумська міська дитяча клінічна лікарня св. Зінаїди – для дітей (м.Суми), а також Сумська обласна дитяча клінічна лікарня – для дітей (область).

Створені дві спеціалізовані бригади екстреної медичної допомоги у складі інфекціоніста, анестезіолога, пульмонолога, анестезиста, які працюватимуть у цілодобовому режимі.

Наразі вживаються заходи щодо поновлення необхідного запасу засобів медичного призначення, захисного одягу, засобів захисту органів дихання, профілактичних препаратів, дезінфекційних засобів тощо. Інформація про потребу у необхідному додатковому ресурсному забезпечені госпітальних баз направлена до органів місцевого самоврядування. Проаналізована готовність медичної мережі до надання медичної допомоги особам, які відповідають визначенню випадку 2019-nCoV.

Для недопущення поширення вірусу 2019-nCoV на території області рекомендовано головам райдержадміністрацій, керівництву органів місцевого самоврядування забезпечити проведення поточної дезінфекції на об’єктах масового скупчення людей та в громадському транспорті протягом періоду епідускладнення із коронавірусної  інфекції.

Керівникам прикордонної та митної служб області потрібно забезпечити проведення температурного скринінгу осіб на міжнародних автомобільних пунктах пропуску через державний кордон на період неблагополучної епідемічної ситуації з коронавірусної  інфекції.