Кролевецький район підняла на вуха дуже отруйна дикоросла рослина

Загрозу населенню Кролевецького району становить поширення борщівника Сосновського, який росте на площі в 1 га у місті Кролевець по вул. Луговій та біля міської ЗОШ №2. Ця рослина поширена і на території сіл Добротове, Спаське, Любитове.

Борщівниик Сосновський – дуже небезпечна, отруйна, дикоросла, багаторічна рослина, до 3-5 метрів висоти, товщиною стебла до 10 см. Зацвітає на 2-7 рік життя, переносить заморозки до -7 -9 0 С. Основними місцями його розвитку є необроблювальні угіддя, береги потічків, річок, каналів, узбіччя доріг, деградовані луки, пасовища тощо. При контакті людини з рослиною спричиняє опіки, які важко загоюються.

Про це йшлося на апаратній нараді при голові райдержадміністрації вчора, 30 травня. Як сказав провідний спеціаліст відділу контролю за обігом захисту рослин Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області В.П. Коломієць, для боротьби з отруйною рослиною існують механічний та хімічний методи знищення. Якщо ж упущений момент і рослини зацвіли, то скошену масу (борщівник цвіте з липня і майже до вересня) обов’язково треба спалювати, бо насіння дозріває навіть тоді, коли зацвівша рослина скошена. Одна така рослина дає 15-20 тисяч летючих насінин. Причому насіння може прорости в ґрунті навіть через 10-12 років (!).

«Боротьба буде ефективною, коли проводитиметься  одночасно по всій зараженій місцевості, і, звісно, без допомоги громади тут не обійтися. Ми повинні унеможливити розповсюдження борщівника Сосновського, і в цьому нам допоможуть Кролевецький міський голова, сільські голови Добротового, Спаського та населення», – резюмував голова райдержадміністрації Олег Кучерявий.