Лінійний прискорювач буде в Сумах вже до кінця поточного року

Нещодавно начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко повідомив, що до кінця цього року на Сумщину має надійти дороге обладнання – лінійний прискорювач для променевого лікування онкозахворювань.

А онкодиспансер проводить підготовчі роботи для влаштування бункера під нього.

За інформацією платформи ProZorro, тендер на систему лінійного прискорювача за 60 млн. грн. справді вже проведено. Переможцем торгів на купівлю «Апаратури для радіотерапії, механотерапії, електротерапії та фізичної терапії» стало ТОВ «Протек Солюшнз Україна».

У грудні товар має бути поставлений до Сум

За технічними характеристиками обладнання, запропоноване учасником торгів, нове та виготовлене не раніше 2021 року. Гарантія на нього – 12 місяців. Договір на постачання вже підписаний.

Який прискорювач отримає область?

За словами директора Сумського онкодиспансеру Володимира Шевченка, це буде низькочастотний прискорювач, якому підходить наш бункер.

«Поки що ми не можемо собі дозволити високочастотний прискорювач, це дуже дорого. Потрібно збирати гроші. Але й той прискорювач, який ми отримаємо, – добра робоча конячка. А в ідеалі нам потрібен хоча б один низькочастотний прискорювач та один високочастотний.

Низькочастотний прискорювач розрахований на максимально великий обсяг патологій, крім нейрохірургії. Нам потрібне таке обладнання, щоб займатися основними патологіями. Воно буде задіяне на 100%».

Як швидко прилад почне працювати в області?

За прогнозом Шевченка, швидше за все, на початку наступного року. На спеціалістів онкодиспансеру чекає ще навчання та практика роботи з новим обладнанням.

ВШ