Лісгоспи Сумщини розповіли, на чому заощадили до мільйона гривень

За минулий осінньо-зимовий період використання природного газу в лісгоспах Сумщини скоротилося на 17,5 тис. м3, що заощадило їм 100 тис. грн. Про це йшлося на засіданні колегії Сумського облуправління лісового та мисливського господарства.

Зменшили лісгоспи у порівнянні з минулорічним опалювальним сезоном майже на 1000 тонн і використання тирси, якою опалюються  котельні підприємств. Позитивній динаміці заощадження цього виду палива  сприяли встановлення у котельнях Охтирського та Тростянецького лісгоспів нових енергетичних котлів вітчизняного виробництва (харківських) – КТУ – 800 та КТУ – 400. Усього ж на підприємствах управління – 37 котелень, які працюють на відходах лісопиляння. Вони повністю забезпечують теплом основні технологічні процеси виробництва.

Крім того, лісівниками був переобладнаний автотранспорт, що працює на вивезенні деревини: бензинові двигуни були замінені на дизельні та газ. Загалом переобладнано 31 автомобіль ЗІЛ: 131 з бензинового пального на газ та 30 – на дизельне пальне.  Проведені заходи з переоснащення сприяли заощадженню в порівнянні з попереднім роком споживання бензину на 31 тонну, що в грошовому еквіваленті дало підприємствам 618 тис. грн економії.