Лісівники Сумщини планують заробляти на горіхах до 120 тисяч євро на рік

25

У Роменському лісгоспі розвивають горіхівництво. Про це йдеться на сайті Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Горіхівництво – стабільна та перспективна галузь, яка тільки починає розвиватися в Україні. Сьогоднішні об’єми та асортимент не задовольняють потреби населення та переробних підприємств. Попит формує оптимістичні ціни і, на думку експертів, така тенденція зберігатиметься. Тому, з задоволенням підтримали ідею начальника управління Віктора Петровича Чигринця і створили горіхоплідну плантацію», – говорить директор Роменського лісгоспу Олег Салов.

Вирощується «ноу-хау» на базі Томашівського лісництва лісгоспу. Під посадку виділили 20 га. Навесні провели підготовку та планування території, зробили аналіз ґрунту, і лише потім висадили саджанці.

26

«Затрати на придбання посадкового матеріалу склали 100,0 тис. грн. На ці кошти було закуплено 2000 штук саджанців горіха грецького сорту «Ідеал», – продовжує директор.

Та плани роменських лісівників «на горіхи» – досить амбітні. При правильному догляді вже через 4-5 років горіхова плантація дасть свій перший врожай.

«За розрахунками економістів, кожен гектар площі в спромозі принести не менше трьох тонн горіха. З площі в 20 га можна дістати до 60 тонн горіха, кожен кілограм якого на сьогодні коштує 1 ЄВРО. Якщо ж врахувати, що вартість почищеного горіха в рази вища за вартість нечищеного, то математика складається у досить серйозну суму, до 120 тис. ЄВРО в рік», – коментує Олег Олександрович.