«Літня нерухомість»: через які порушення Світлана Липова уникає спілкування із журналістами?

Світлана Липова – очільниця департаменту фінансів економіки та бюджетних відносин Сумської міської ради.  

Протягом 2018 року вона подала до НАЗК 4 декларації про суттєві зміни в майновому стані. (суттєві зміни – фінансові операції на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів) 

У першій з декларацій зазначила подарунки від сина:

будинок у селі Косівщина104,6 кв.м.

земельну ділянку у селі Косівщина 185 кв.м.

 

От тільки декларацію вона подала 6 лютого 2018 року, а подарунок отримала 27 червня 2017. Між цими датами – півроку, а чиновниця мала би задекларували подарунок протягом 10 днів із дня отримання.

Тобто, Світлана Липова порушила строки декларування. До того ж викликає питання низька вартість подарунків (будинок – 25 тис.грн, земельна ділянка – 5 тис.грн.).

Це не впливає на податки, бо подарунки від сина не підлягають оподаткуванню. Але з такою оціночною вартістю Світлана Липова могла б не декларувати нерухомі презенти.

У другій формі змін Світлана Липова декларує дохід від продажу нерухомості у 884 тис.грн. Що і коли вона продала – невідомо, але задекларувала цей дохід 10 липня. Гроші отримала, згідно з декларацією, від Коваленка Олега Леонідовича.

 У цей же день, 10 липня, Світлана Липова отримує у подарунок нерухомість. Про це зазначає у третій декларації уже 17 липня.

Згідно з нею, отримала у подарунок від сина будинок і 2 земельні ділянки у Сумах. І знову виникають питання щодо оціночної вартості:

  • житловий будинок – 342 кв.м, за 30 тис.грн.;
  • земельна ділянка – 760 кв.м, за 2 тис.грн.;
  • земельна ділянка – 1000 кв.м, за 5 тис.грн.

Четверта декларація – від 1 серпня. Згідно з нею, чоловік пані Світлани подарував їй будинок і землю у Сумах:

  • житловий будинок – 203,2 кв.м, за 30 тис.грн.;
  • земельна ділянка – 1000 кв.м, за 7 тис.грн.

Якщо ж земельну ділянку з такою площею у власності чоловіка можна побачити у декларації за 2017 рік, то звідки і коли у Фірста Анатолія Михайловича з’явився будинок у 203,2 кв.м, – лишається невідомим.

Із питаннями, які виникли під час аналізу декларацій, ми звернулися за коментарем до Липової Світлани Андріївни. Спершу – через пресслужбу міської ради. У той день чиновниця не захотіла надати коментар. Наступного дня прийшли на особистий прийом до неї, аби все ж отримати роз’яснення. Тоді ж почали відбуватися «дивні речі». Коли ми прийшли, вона вела прийом і була на робочому місці. Нас попросили почекати.

« – Доброго дня, нам потрібна Липова Світлана Андріївна.

– Зараз зайнята, почекайте.

– Добре, почекаємо.

– Присядьте»

Минає декілька хвилин, і з кабінету виходить один із відвідувачів. Одразу ж співробітниця департаменту фінансів, яка була разом із нами у приймальні, заходить на хвилину до кабінету Світлани Липової і потім зачиняє її кабінет ззовні.

« – Так а коли звільниться Світлана Андріївна? (питаю я)

– Ну це не швидко буде. Може, вона навіть сьогодні не звільниться. Немає її.

– А як це її немає, якщо у неї зараз особистий прийом  громадян, де вона?

– Зараз вона буде, чекайте.

– А чому її немає під час особистого прийому громадян?

– Може, зустріч, може, телефонували, я ж не можу вам сказати. Немає у неї такого графіка, щоб я вам розповіла, де і як.

– Так у вас на дверях висить графік її роботи!»

Минає ще кілька хвилин. Кабінет Світлани Липової лишається зачиненим, до нас із сусіднього кабінету виходить інша співробітниця департаменту. Запевняє нас, що не варто чекати.

«-Та справа в тому що у неї телефон… я хоч зараз покажу, з мого телефону вона телефонувала міському голові. У неї уже з ладу вийшов телефон, і вона віднесла  в ремонт, у неї немає телефону. Я вам чесно говорю»

Такий спосіб уникнення відповіді ми вважаємо дивним і неприйнятним, як для посадових осіб. Тож чекаємо на коментар Світлани Липової цього тижня. Контактні дані, за якими можна зв’язатися із журналістом, лишили у приймальні департаменту. Сподіваємось, за тиждень телефон Світлани Липової таки вдалося поладнати у майстерні.

Альона Щербакова, журналіст проекту «(не)ПРИЧЕТНІ»