Люди в масках: що про це думають мешканці Сумщини

Через карантин людство звикає до нових правил. Носити маску – одне з них. Вони бувають різні: одноразові медичні чи багаторазові тканинні. Ми поцікавилися у жителів Сумщини, які в них маски, чи зручно в них та як вони ставляться до потреби ходити на вулиці у масці.

Даша, студентка:

“Маску подарувала тітка, вона сама шила. В ній доволі зручно. Я не дуже хочу її одягати, але для власної безпеки все таки ношу”.

Тетяна, продавець-консультант:

“У мене тканинна маска, мені шили її на замовлення. У масці не дуже комфортно, через неї у мене розвинулась гіпоксія, мені складно дихати в ній. Але на роботі мені доводиться носити її постійно. Носити маску – це правильно, хоча з тим, щоб носити її на вулиці, не дуже згодна, а от у громадських місцях абсолютно “за”. Краще перестрахуватись і вийти в масці на кілька годин, ніж лікуватись потім кілька тижнів”.

Діана, студентка:

“Маска з тканини, але для неї є спеціальні фільтри. Це як медична маска всередині тканинної. Замовляла її в інтернеті. У ній зручно, бо зшита по формі обличчя. Правда, дихати стало важче. Простіше було б без неї, та якщо це дійсно потрібно для здоров’я, то можна потерпіти”.

Альона, студентка:

“Маска в мене одноразова, купувала в аптеці. Незвично в ній ходити. Але так можна захистити себе від коронавірусу”.

Яна, педагог-організатор:

“Маску шила сама. У ній не зручно і важко дихати. Сенсу носити маску я не бачу, але на роботі вимагають, та й штрафи високі”.

Наталія, домогосподарка (на фото – її молодша донечка):

“Маски замовили для всієї родини в інтернеті. Мені самій не зручно, а меншій доньці тим паче. Але задля безпеки носимо”.

Олена, редактор:

“Маску мені видали на роботі – вона багаторазова, після кожного використання її потрібно прасувати гарячою праскою. Дихати в ній важче, але я усвідомлюю необхідність бути в масці там, де є люди, бо, по-перше,  за себе страшно, та й зрештою, ніхто з нас не знає, саме в цю хвилину ти ще здорова людина чи вже вірусоносій, тобто джерело зараження для інших. Помічаю, що на сумських вулицях людей в масках зараз все ж таки більше, аніж без масок, тобто сумчани усвідомлюють і загрозу, і власну відповідальність. На жаль, не всі…”.

Як бачимо, українці розуміють ризик захворіти на коронавірус і убезпечують себе, як можуть. Бережіться, не виходьте без нагальної потреби з дому, не забувайте одягати маску і будьте здорові!

Карина Панікар