Маленьких сумчан з вадами слуху позбавили необхідної допомоги

Сумська громадська організація «Спеціально для тебе», яка турбується про дітей з порушеннями слуху, звернулася до міського керівництва з проханням розібратися в ситуації із забезпеченням слабочуючих і глухих дітей слуховими апаратами, повідомляє ВШ.

Справа в тому, що в Сумах, як виявилося, дітей не забезпечують цифровими слуховими апаратами з 2014 року. Раніше цим займався держінститут отоларингології НАМН України, для чого йому виділялися цільові кошти з держбюджету. Але зі стартом реформи децентралізації та передачею повноважень і фінансових ресурсів від держвлади органам місцевого самоврядування інститут перестав отримувати фінансування на цифрові слухові апарати.

Однак і місцева влада гроші на ці цілі теж не почали виділяти, принаймні – в Сумах. Батьки дітей з інвалідністю по слуху вважають це дискримінацією і порушенням прав дітей на реабілітацію. Адже, згідно з чинним законодавством, таких дітей повинні безкоштовно забезпечувати слуховими апаратами для максимальної компенсації функцій ушкоджених органів, медичної та соціальної реабілітації.

На сьогодні тільки у згаданій громадській організації 30 дітей, які потребують цифрових слухових апаратів, а в цілому в місті їх набагато більше. Тому члени організації просять міську владу розробити місцеву програму забезпечення дітей з інвалідністю слуховими апаратами та з 2020 року виділяти на неї по 3 млн грн. на рік – із розрахунку 100 тис. грн. на одну дитину.

Чи знайде міськрада таку можливість – поки невідомо.