Мер Лисенко розповів про «дзвіночки» та «хатинки для пляшок»

У Сумах триває впровадження практики роздільного збору сміття.

Сучасну схему перерозподілу твердих побутових відходів втілює в життя компанія «А-Муссон», яка обслуговує близько 70 % території міста. Зокрема, у різних локаціях Сум (парках, скверах та пішохідних зонах) працівники підприємства встановили близько сотні сіток під назвою «Хатинки для пляшок».

Крім того, нещодавно база підприємства поповнилася баками нового зразка, так званими «дзвіночками». Їх встановлення у тестовому режимі вже розпочалося.

Як пояснює заступник директора ТОВ «А-Муссон» Олександр Дрингін, ці баки оснащені системою мультиліфт з нижньою вигрузкою вмісту контейнера. Для цього підприємство закупило ще й спеціальні технічні механізми.

За словами міського голови Олександра Лисенка, встановлення нестандартних конструкцій для збору сміття – це не просто реалізація прогресивних ініціатив на теренах обласного центру, а й питання виконання умов договору і самодисципліни сумчан. Крім того, додав, що такі новації сприяють зменшенню навантаження на сміттєвий полігон та покращенню стану навколишнього середовища.

Фахівці компанії «А-Муссон» у свою чергу констатують, левову частину зібраного сміття становлять пластик і поліетилен, процес розпаду яких триває сотні років. Нововведення ж, започатковані підприємством, дозволяють відправити такі відходи на вторинну переробку.