Мер Сум Лисенко домовився про співпрацю з німецьким містом-побратимом Целлє

Під час зустрічі  з регіональним координатором проекту «Партнерства між містами України та Німеччини» Юлією Федів міський голова Олександр Лисенко обговорив питання налагодження співпраці між Сумами та німецькими містами-побратимами, зокрема з містом Целлє.

За словами гості, німецький проект, який вона представляє, допоможе  залучати гранти з боку Німеччини на розвиток найбільш проблемних галузей у Сумах. Разом із містом-побратимом необхідно скласти список сфер, куди будуть витрачатися залучені кошти або застосуватиметься отримана від німецької сторони техніка. Потім сформувати приблизний кошторис і надати певні гарантії, що інвестиції підуть на реалізацію поставленої мети. Останнє краще зробити через гаранта, що значно підвищить шанси отримати допомогу від Німеччини. Лише після цього місто-побратим передає складений проект до Міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини, яке й здійснюватиме його фінансування.

Є можливість налагодити співпрацю відразу із трьома містами – Сумами, Целлє та містом-побратимом міста Целлє у Польщі, а також запозичити у них успішно реалізований проект і запровадити його вже в Сумах.

«Головне бути активними та проявляти ініціативу. Нині можливостей для Сум є безліч, проект «Партнерства між містами України та Німеччини» готовий всіляко підтримувати ваше місто і лобіювати його інтереси», – повідомила  регіональний координатор.