Мерія відповіла сумчанам, що електробус зараз купляти недоцільно, бо це транспорт майбутнього

На сайті електронних петицій з’явилася відповідь на пропозицію сумчанина Юрія Птащенка придбати для міста електробус. “Такий вид транспорту, як мінімум, втричі економічніший за автобус та набагато маневреніший за тролейбус і не потрібно прокладати тролейбусні шляхи, наприклад на вулицю Прокоф’єва, а це також велика економія бюджетних коштів”, – вважає автор петиції, яку підтримали 269 осіб.

Розглянувши електронну пропозицію, мерія Сум повідомила, що придбання такого транспорту місто не потягне – ні фінансово, ні технічно.

“Проведення державних закупівель електротранспорту в м. Суми належить до повноважень КП СМР «Електроавтотранс». Підприємство проводить закупівлю транспортних засобів за бюджетні кошти у відповідності до «Програми розвитку міського пасажирського транспорту м. Суми на 2016-2018 роки», затверджену рішенням Сумської міської ради від 24 грудня 2015 року № 150-МР.
Водночас повідомляємо, що закупівля електробусів має низку недоліків, до яких можна віднести, зокрема:
1. У нашій країні відсутнє серійне виробництво електробусів. 09.11.2015 р. у м. Львові презентували перший в Україні електробус, вартість якого становить дев’ять мільйонів гривень. На теперішній час це єдиний експериментальний зразок, якому треба ще пройти довготривалі експлуатаційні випробування та сертифікацію. Електробус імпортного виробництва має дуже велику вартість і відповідно значний період самоокупності, тому його закупівля для нашого міста є недоцільною.
2. У КП «Електроавтотранс» СМР відсутня матеріально-технічна база та кваліфіковані спеціалісти з ремонту та обслуговування зазначеного типу рухомого складу. Створення такої бази приведе до збільшення витрат підприємства, яке на сьогоднішній день перебуває у скрутному фінансовому становищі.
3. Електробуси мають невеликий запас ходу і для його поповнення необхідно мати спеціальне обладнання.
Електробуси – це транспорт майбутнього. Головні переваги електробуса перед існуючими видами міського транспорту – повна відсутність шкідливих викидів в атмосферу; підвищений комфорт для пасажирів за рахунок низького рівня шуму та вібрації в салоні тощо. Але на даний час придбання цього виду транспорту для нашого міста є недоцільним”, – йдеться у відповіді на петицію.