Мерія Сум заявила, що не може позбавляти ліцензії перевізників за паління в маршрутках

За результатами розгляду електронної петиції «Збільшення штрафів для водіїв за паління на робочому місті, відповідальність перевізників за правопорушення їх працівників» мерія Сум дала відповідь. Вона наступна:

“По першому питанню: Згідно із ч. 3 ст. 119 Кодексу України про адміністративні правопорушення куріння в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах або трамваях тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Окрім того, ч. 1 ст. 1751 цього кодексу визначено, що куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В цьому контексті слід зазначити, що п. 8 ч. 2 ст. 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» встановлено заборону куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів. Таким чином, за відповідне правопорушення може бути застосовано штрафні санкції, визначені у вказаних статтях кодексу.

По другому питанню: Ч. 1 ст. 8 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Тому суб’єктом правопорушення, яке розглядається, є водій, тож і адміністративна відповідальність покладається на нього, а не на перевізника.

В цілому слід зазначити, що згідно із ст. 19 Конституції України органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. А відповідно до ч. 1 та 6 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти органів місцевого самоврядування приймаються виключно в межах повноважень.

З огляду на викладене, Сумська міська рада та її виконавчі органи не наділені повноваженнями щодо вирішення порушених у електронній петиції питань, оскільки вказане є прерогативою законодавчої гілки влади – Верховної Ради України.

Разом з тим, посадові особи відділу логістики та зв’язку, під час зустрічей з перевізниками, систематично нагадують про необхідність водіям автобусів дотримуватися правил поведінки, у тому числі й не палити на робочому місці тощо. Перевізники також зацікавлені у зменшенні кількості скарг на водіїв від пасажирів та представників органів влади, відтак, проводять додаткові інструктажі з водіями, вимагають від своїх найманих робітників гідної поведінки. Водії-порушники після попередження звільняються”.

Читайте також: