Мешканцям Білопільської громади надали роз’яснення щодо евакуації

Очільник Білопільської громади Юрій Зарко у фейсбуці надав роз’яснення щодо евакуації для мешканців прикордонних населених пунктів Білопільської громади:

«У 5-кілометрову зону входять наступні населені пункти Білопільської громади: Старі Вирки, Рижівка, Атинське, Стукалівка, Будки, Іскрисківщина, Безсалівка, Рогізне, Нескучне, Соляники, Волфине, Кисла Дубина, Новоіванівка, Павлівки, Катеринівка. Мелячиха, Шпиль, Ободи, Дегтярне, Дмитрівка. Евакуація не буде примусовою, тобто люди самі будуть вирішувати, залишатися на небезпечній території чи ні. Виключення – сім”ї з малими дітьми, які, очевидно, будуть зобов”язані виїхати у більш безпечні місця.

Евакуація не є екстреною, тому у людей буде час, щоб зібрати речі, вирішити питання з домашньою худобою (наприклад, перевезти її до нового місця проживання).

Також ми дуже були б зацікавлені у тому, щоб наші мешканці залишалися жити у громаді, тому вже підшукуємо придатне житло у більш безпечних населених пунктах громади.

Разом з тим хочу пояснити, що люди, які відмовляються від евакуації, повинні будуть написати особисто заяву про відмову від евакуації та про те, що вони беруть на себе відповідальність за можливі негативні наслідки. Також люди повинні розуміти, що у разі, не дай Бог, пошкодження станцій зв”язку чи енергозабезпечення – роботи по їх відновленню проводитись, скоріш за все, не будуть.

Більш детальну інформацію зможу повідомити після того, як буде офіційно оприлюднено текст рішення Ради оборони Сумщини. У будь-якому разі прошу всіх зберігати спокій, не піддаватись чуткам і довіряти лише офіційній інформації».