Міносвіти назвало строки проведення ЗНО

У Міністерстві освіти і науки України заявили, що зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) відбудеться у будь-якому випадку. Терміни його проведення залежатимуть від карантину: це або 25 червня  – 17 липня, або 17 серпня – 4 вересня.

«Карантин вніс зміни в навчальний процес, але ЗНО відбудеться за будь-яких обставин. Якщо карантин завершиться до початку червня, то основна сесія  ЗНО відбудеться між 25 червня та 17 липня. Якщо карантин триватиме до початку серпня, основна сесія ЗНО відбудеться між 17 серпня та 4 вересня», – заявив заступник глави Міносвіти Єгор Стадний.

Заступник міністра наголосив, що ЗНО допомагає забезпечити прозорий вступ до закладів вищої освіти, а в умовах епідемії є безпечнішим за іспити.

« Якби хтось наважився скасувати ЗНО, сотні тисяч абітурієнтів та їхніх батьків їздили б в інші міста для складання вступних іспитів. Вони у великій кількості збиралися б в аудиторіях. А ЗНО – це 15 учасників та два інструктори в аудиторії і щонайменше 1,5 метри відстані між ними. Тим паче ЗНО складають переважно за місцем проживання, тому ЗНО відбудеться за будь-яких умов», – резюмував Стадний.

Нагадаємо, через поширення коронавірусу Міносвіти запровадило карантин у всіх навчальних закладах – від дошкільної до післядипломної освіти, і незалежно від їх форми власності.

ua.news