Міського голову Сум назвали сумським представником «талібану»

У свіжому випуску щотижневого сатиричного дайджесту новин із Майклом Щуром ведучі висміяли тему, яка цього літа масово поширювалася українськими містами та селами, – заборону підліткам перебувати ввечері на вулиці.

Нагадаємо, у липні у Сумах особам до 16 років заборонили перебувати на вулиці, у закладах харчування чи розваг після 22:00 й до 6:00. Такі ж заборони ввели у різних містах України.

У програмі Майкла Щура згадали Суми та міського голову Олександра Лисенка, який під час апаратної наради наголошував на важливості впровадження обмежень, аргументуючи це перейманням за безпеку дітей.
Таке рішення юристи називають незаконним, адже воно порушує права дітей. Згідно із законом “Про охорону дитинства”, підлітки віком до 16 років можуть перебувати у закладах, в яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування лише у присутності одного з батьків, але про заборону перебування на вулиці мова не йде.

Нагадаємо також, що думки сумчан стосовно такої заборони розділилися, але багато хто вважав це цілком правильним та доречним. Втім, здається, що за літо про цю норму вже трохи підзабули…

SP