Монастир на Путивльщині може стати новим вогнищем Covid-19?

Учора, 7 травня, у Молченському жіночому монастирі, що на Путивльщині, відзначали свято чудотворної Молченської ікони Божої матері.

Ця ікона є однією з найбільш шанованих віруючими святинь на Сумщині. Прекрасне духовне свято, величне й прекрасне, скаже кожен, побачивши світлини з монастиря.

Але є одне “Але”, – казав відомий Майкл Щур, і з ним дуже важко не погодитися. Якщо хтось забув, нагадаємо: в Україні, і на Сумщині зокрема, і досі триває карантин через коронавірусну хворобу. І тенденції невтішні: кількість захворілих в цілому по Україні якщо різко і не зростає, то й не падає – приблизно по 500 хворих додається щодоби. А на Сумщині останніми днями фіксується значне зростання кількості нових випадків.

Чи не спричинить це свято на Путивльщині за тиждень-два різкого сплеску хвороби і чи не стане Молченський монастир другою Києво-Печерською чи Почаївською лаврою, напевне сказати не можна. Але з огляду на скупченість людей на території монастиря (у масках далеко не всі, а про соціальну дистанцію взагалі не йдеться), а також ритуальне цілування ікон і причащання, таке припущення не видається надто вже фантастичним…