Музеї та цікаві місця в Сумах: прогулянка з користю

Багато хто приїжджає на екскурсії до Сум заради музеїв, яких тут дуже багато. Тому з них давайте й розпочнемо нашу екскурсійну програму вихідного дня. Найцікавіший музей знаходиться в районі, який називається Лука. Раніше він був окремим селом, але після розростання міста вирішили його приєднати. Тут є музей А. П. Чехова. Він розташований у будинку, де проживав письменник із сім’єю наприкінці XIX століття. З музейних експонатів можна дізнатися не лише про творчість автора, а й про його подорожі територією України.

Наступним можна відвідати музей ім. Н. Онацького. Територіально він перебуває на Покровській площі. Відкрили музей, присвячений цьому видатному художнику, ще 1920 року. І якщо спочатку там були представлені лише його полотна, то сьогодні експозиції значно розширилися завдяки роботам художників із Голландії. Також тут є картини Айвазовського, Шишкіна, Васнєцова.

Тим, хто хоче більше дізнатися про історію регіону, варто побувати в Сумському краєзнавчому музеї. Він розташований у будівлі, яка раніше належала Земській управі. Свого часу в ній були також друкарня й редакції кількох місцевих газет. Зовсім нещодавно, судячи з чуток, на цій території планували звести великий готель із гральним будинком. Але ці плітки не підтвердилися, а може, просто інвестори передумали та направили свої гроші на розвиток одного з онлайн-казино, представлених тут. У будь-якому разі Сумський краєзнавчий музей на сьогодні функціонує й готовий приймати відвідувачів.

З цікавих місць рекомендуємо відвідати парк «Казка». У ньому буде цікаво провести час із сім’єю. Дітям дуже сподобаються місцеві атракціони. До речі, якщо до Сум приїжджає цирк, то свої намети він встановлює саме тут. Родзинкою парку можна назвати стилізований під казкові сюжети дитячий майданчик. На ньому встановлений гарний мініатюрний замок і представлено безліч скульптур, що зображають героїв казок або сучасних мультфільмів.