На 9 травня в Сумах не буде прапорів Перемоги

В Україні Прапор перемоги заборонено законом про декомунізацію. Про це заявили в Інституті національної пам’яті.

Інститут нагадує, що згідно із законом “Про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки”, прапори, символи, зображення або інша атрибутика, в яких відтворено поєднання серпа і молота, серпа, молота і п’ятикутної зірки, є символікою комуністичного тоталітарного режиму, а поширення або публічне використання такої символіки є пропагандою комуністичного тоталітарного режиму.

“Пропаганду комуністичного тоталітарного режиму визнано наругою над пам’яттю мільйонів жертв комуністичного тоталітарного режиму і заборонено законом”, – йдеться в повідомленні.

При цьому заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму на оригіналах бойових прапорів.

“Прапор містить зображення поєднаних серпа і молота та п’ятикутної зірки, що є символікою комуністичного тоталітарного режиму. Враховуючи це, розповсюдження і публічне використання, в тому числі під час відзначення будь-яких державних свят, будь-яких зображень, копій, включаючи офіційні копії Прапора перемоги, а також елементів зазначеної символіки комуністичного тоталітарного режиму в костюмах артистів є пропагандою комуністичного тоталітарного режиму і заборонено законом”, – пояснили в Інституті.

При цьому під час святкування 8 травня Дні пам’яті та примирення і 9 травня Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ветерани можуть носити державні нагороди, ювілейні медалі та інші відзнаки, якими їх було нагороджено до 1991 р. і протягом 1991-2015 рр. у зв’язку з річницею подій періоду Другої світової війни.

Прапором перемоги є штурмовий прапор 150-ї ордена Кутузова ІІ ступеню Ідрицької стрілецької дивізії, який має червоний колір, містить зображення поєднаних серпа і молота та п’ятикутної зірки, а також напис російською мовою “150 стр. ордена Кутузова ІІ ст. Идрицк. див. 79 с.к. 3 у.а. 1 Б. ф”. Оригінал прапора перебуває на вічному зберіганні у Музеї збройних сил Російської Федерації у місті Москві.

228768

Джерело: 112.ua