На Черкащину поїхали школярі Сумської області, які готові працювати в лісі

Учора, 11 травня, розпочав свою роботу Х Всеукраїнський зліт учнівських шкільних лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. Відбувається він на Черкащині. Участь у зльоті беруть і юні сумські лісівники – учнівське лісництво «Совенятко», що діє на базі державного підприємства «Роменське лісове господарство».

Відкриваючи юнацький форум, Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич зазначила, що на сьогодні у галузі налічується 563 учнівських лісництва, в яких навчаються майже 19 тисяч дітей. 23 % учнівських лісництв забезпечені приміщеннями на базі держлісгоспів, інші функціонують на базі загальноосвітніх навчальних закладів.

Руками школярів щорічно висаджуються і доглядаються тисячі гектарів лісу, сотні тисяч дерев і кущів на територіях міст і сіл. Проводиться підгодівля мешканців лісу, вивішуються на деревах штучні гніздівлі, огороджуються мурашники, вирощується цілюща сировина лікарських рослин.

«Учнівські лісництва були і залишаються основним профорієнтаційним майданчиком для залучення молоді в лісове господарство. Я переконана, що пройде зовсім небагато часу і Ви, учасники сьогоднішнього зльоту, прийдете в лісове господарство з новими, прогресивними ідеями, з новим розумінням проблем і шляхів їх вирішення», – підкреслила Перший заступник Голови Держлісагентства, передає прес-служба Держлісагентства.