На Хмельниччині планують побудувати електростанцію на соломі 

На території Лісовогриневецької об’єднаної територіальної громади (Хмельницький район, Хмельницька область) планують побудувати електростанцію на соломі тепловою потужністю 130 МВт (що відповідає електричній потужності у 46,4 МВт).

Проект опублікувала ТОВ “Хмельницька біопаливна електростанція”, передає Еcotown.

Земельна ділянка площею 16 га, передбачена для розміщення станції, знаходиться у власності компанії. Площа забудови, як очікується, складе 5 га.

Як повідомила ТОВ “Хмельницька біопаливна електростанція” в реєстрі оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС), в якості палива планують використовувати солому різних типів у тюках Хестона – близько 270 тис. тонн на рік.

Передбачається, що основне обладнання електростанції і технологію поставить датська компанія Burmeister & Wain Scandinavian Contractor, BWSC.

У березні 2017 року в Лисовогриневецькій сільраді пройшли громадські слухання за проектом, в яких взяли участь, зокрема, представники ТОВ “ЮТЕМ-Інжиніринг” (проектувальник), датської BWSC, ПІІ “Тебодін Україна” (яке здійснювало ОВНС проекту) і Doneral FRS Group.