На які виплати мають право сім’ї загиблих військових

Пенсія в разі втрати годувальника призначається сім’ям військовослужбовця, якщо годувальник помер (загинув): у період проходження служби або не пізніше 3-х місяців після звільнення зі служби; або пізніше цього строку, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних у період проходження військової служби, чи якщо зник безвісти у період бойових дій. 

Право на пенсію мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих, зниклих безвісти військовослужбовців, які були в них на утриманні. Про це повідомляє Міноборони.

Незалежно від перебування на утриманні пенсія призначається:
дітям до 18 років або до 23 років, якщо навчаються на денній формі навчання,
батькам та дружині (чоловіку), якщо вони досягли віку, який дає право на призначення пенсії за віком (жінки — 50 років та 20 років страхового стажу, чоловіки — 55 років та 25 років страхового стажу або незалежно від страхового стажу жінки — 55 років, чоловіки — 60 років),
дружині (чоловіку), якщо вона (він) зайняті доглядом за дітьми, які не досягли 8-ми річного віку.

Розмір пенcії в разі втрати годувальника залежить від встановлення причинного зв’язку загибелі (смерті) військовослужбовця військово-лікарською комісією ЗСУ, а саме:
1. Пов’язана із захистом Батьківщини/виконанням обов’язків військової служби. В цьому випадку розмір пенсії буде 70 % від грошового забезпечення, якщо має право один непрацездатний член сім’ї, та 50 % на кожного непрацездатного, якщо мають право 2 та більше члена сім’ї загиблого (померлого) військовослужбовця.
2. Пов’язана з проходженням військової служби. В цьому випадку 30 % від грошового забезпечення на кожного непрацездатного члена сім’ї загиблого (померлого) військовослужбовця.