На Кролевеччині відроджують унікальну стайню часів Кочубея

За словами Кролевецького міського голови Віктора Лехмана, наразі тривають роботи з облаштування зони відпочинку навколо озера, обладнано прилеглий пляж, зокрема, цьогоріч прокладені доріжки з тротуарної плитки, функціонує криниця з чистою питною водою.

У недалекій перспективі після відновлення роботи конюшень на туристів будуть чекати  прогулянки мальовничими ландшафтами Дубовичів – одного з найстаріших сіл Кролевеччини. Адже верхова їзда, як відомо, є одним зі способів зняти стрес і втому, а також поліпшити свою фізичну форму.

Проведення ремонтних робіт конюшень, що збереглися ще з часів Василя Кочубея – Генерального писаря Війська Запорозького, проінспектував голова Конотопської райдержадміністрації Олександр Бескоровайний.


Довідково. Село Дубовичі засноване у XVI столітті. Пізніше входило до складу Кролевецької сотні Ніжинського полку, було приписане до Кролевецької ратуші. Із 1687 року село Дубовичі належало Василю Кочубею.

Також село відоме своєю криницею. За народними переказами, історія цього унікального місця сягає XVI ст. і пов’язана з образом Богоматері, ікону якої, начебто, саме в цьому місці знайшов пастух і якого засліпило сіяння її.