На Липоводолинщині 74-річний пенсіонер здав поліції мисливську зброю, що була сімейною реліквією

До інспекторів Липоводолинського відділення поліції надійшла інформація про те, що один із жителів району зберігає вдома незареєстровану вогнепальну зброю.

Завітавши до дому до чоловіка, правоохоронці пересвідчились, що 74-річний пенсіонер дійсно зберігає вдома зброю та набої. Керівник місцевої поліції запропонував дідусю добровільно видати зброю, яка зберігалась у нього незаконно, аби не наражати себе та своїх близьких на небезпеку. Старенькому пояснили, що зараз проходить місячник добровільної здачі зброї та набоїв, і в разі їх добровільної видачі, згідно з вимогами статті 263 Кримінального кодексу України, власник «арсеналу» звільняється від кримінальної відповідальності.

Пенсіонер погодився на пропозицію та видав правоохоронцям обріз нарізної гвинтівки Мосіна без набоїв та мисливську рушницю марки «ІЖ» 16 калібру та 4 патрони до неї. Чоловік розповів поліцейським, що зброю отримав у спадок від покійного діда, яка передається з покоління в покоління.

«Факт незаконного зберігання вогнепальної зброї внесено до державного реєстру досудових розслідувань за ознаками ч.1 ст. 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю», – коментує т.в.о. начальника Липоводолинського відділення поліції Андрій Перелазний. – Але, враховуючи добровільність видачі чоловіком даної зброї, питання щодо кримінального покарання у відношенні останнього не стоїть».

PM327image001