На Охтирщині відкрили модульну клініку

В с. Хухра Охтирського району відкрилась модульна клініка на місці зруйнованої росіянами амбулаторії. Її встановила ВООЗ спільно з МОЗ України. 
Вночі 16 березня 2022 року внаслідок бомбардування амбулаторію було знищено: пряме влучання авіабомби рознесло будівлю вщент. Після трагедії медичний заклад перенесли в інше приміщення, але воно не було призначене для лікування пацієнтів.
Модульні клініки – це збірні медичні блоки, які можна швидко встановити на місці. Для розширення інфраструктури первинної медичної допомоги ці відділення є одним із ключових проєктів ВООЗ щодо реагування та відновлення в Україні, який пропонує швидке розв’язання гострої проблеми. Хоча вони є тимчасовим рішенням, вони можуть служити заміною пошкоджених об’єктів протягом 10 років.
Проєкт охоплює чотири області, визначені органами влади, зокрема, Херсонську, Харківську, Сумську та Миколаївську. На цей час загалом існує 14 модульних клінік первинної ланки, з яких п’ять повністю функціонують, а три – у процесі встановлення, та ще три будуть скоро встановлені.
Усі ці модульні клініки оснащені необхідними зручностями, включаючи електрику, санітарні вузли, системи каналізації, кімнати очікування та кімнати для огляду пацієнтів. Генератори та вентилятори передбачені для підтримки оптимального середовища для надання медичної допомоги.
Модульна клініка в Сумській області складається з 8 збірних модулів, об’єднаних у повноцінний медичний заклад із 4 кабінетами для прийому пацієнтів і можливістю одночасної роботи 11 медичних працівників. У цій амбулаторії, як і в інших, працюватимуть медичні працівники, такі як лікар первинної ланки і медичні сестри, які раніше працювали у пошкоджених або зруйнованих закладах, забезпечуючи безперервність надання первинної медичної допомоги.