На ремонт доріг Суми отримають 28 млн грн державної субвенції

Розпорядження, яким затверджено напрями використання та перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах коштом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за бюджетною програмою 3131090 у 2022 році підписав голова Сумської ОДА Дмитро Живицький.

Згідно з документом, із майже мільярда гривень так званої дорожньої субвенції (960,8 млн грн), яку виділено для Сумщини на 2022 рік, обласний центр отримає 28 млн грн. Кошти мають бути витрачені на 3 об’єкти: капітальний ремонт доріг по вул. Шкільній (2 млн грн) та провулку Огарьова (1 млн грн), а також поточний середній ремонт проспекту ім. М. Лушпи (25 млн грн).

Як повідомляє пресслужба КП “Шляхрембуд”, ремонт проспекту ім. М.Лушпи мав розпочатися минулого року на умовах співфінансування з державного бюджету (25 млн грн) та бюджету Сумської міської ТГ (25 млн грн). Але через те, що замовник – ДП «Дороги Сумщини» не зміг вчасно провести тендер, роботи так і не почалися.

Нагадаємо також, що, відповідно до даних  минулорічної тендерної документації, на ремонт проспекту ім. М.Лушпи необхідно було близько 100 млн грн. Тож передбаченого фінансування в 50 млн грн вкрай недостатньо. Чи буде Сумська міська рада виділяти додаткові кошти на ремонт цього об’єкту, чи його буде розпочато й не завершено, як вул. Харківську – наразі невідомо.

Доречи, закінчення ремонту по вул. Харківській у цьому році також поки що не передбачено – ані коштом державної субвенції, ані за кошти бюджету Сумської ТГ, пише Панорама.