На ремонт “підземки” біля фонтану “Садко” витратять понад 5 млн грн

У Сумах розпочався ремонт підземного переходу на перехресті вулиць Харківської та Героїв Сумщини – біля фонтану “Садко”. Фінансують роботи у складчину – державним коштом і грошима сумської громади.

За планом, тут мають відновити освітлення, зробити нову підлогу, замінити сходинки, а також укріпити стіни, аби не просочувалась вода від фонтану, і встановити відеоспостереження, повідомляє Суспільне.

Тендер у вересні 2020 року виграла сумська фірма ПП “Рембудсервіс “КОМФОРТ-П”.

“Ми тільки почали. Строки бувають різні – все залежить від матеріалів, постачання. Загадувати наперед не будемо, тим більше воно зараз усе дорожчає. Гроші нам іще не платили”, – сказав головний інженер підприємства Олександр Загорулько.

Також тут має бути людина, яка слідкуватиме за порядком та допомагати мамам з дитячими візками і людям з інвалідністю користуватися пандусом. На це кошти у договорі не передбачені, говорить директор департаменту інфраструктури Сум Олександр Журба, будуть шукати додатково.

“Було прийнято рішення, що краще узяти сам механізм, який по сходинках може підніматися, тобто, коляска фіксується інвалідна. Людина іде і спускає так, як зроблено, для прикладу, у Чернігові: виходить людина, посадила у візок, зафіксували, опустили, він далі поїхав”, – сказав Журба.

Механізм для підйому по східцях виготовляє один з італійських виробників – гусеничний підйомник для людей з інвалідністю. Коштують подібні пристрої – від 60 до понад 190 тис грн.

За словами голови громадської організації “Рука допомоги” Олега Габа, такий підйомник уже був встановлений в театрі імені Щепкіна, але швидко зіпсувався, не витримавши навантажень.

“З того, що ми чули: це буде якась людина з якимось підйомником допомагати людям з інвалідністю, що користуються кріслом колісним користуватися цим підземним переходом, це просто жах. Не знаю, хто консультант з приводу доступності в нашому місті, але цьому консультанту варто поставити “двійку”. Бачення людей, які користуються і, взагалі, маломобільних груп населення, щоб цей підземний перехід злощасний був доступний для всіх верств населення”, – сказав він.

Ремонтні роботи мають завершити до кінця року, говорить Олександр Журба.

Сума, в яку повинні вкластись, – 5 млн 300 тис грн. Місто фінансує 2 млн 800 тис, решта – субвенція з державного бюджету.

Поділитися в соцмережах: