На Роменщині у смерті корови винуватять лелек

Рогату вдарило струмом, коли та проходила повз електроопору, упевнені господарі. Годувальницю дорізали, селян же втішає тільки те, що на місці тварини не опинилися дітлахи. Про цю історію розповідає “Новий погляд Роменщини”. 

Сталася подія нещодавно в селі Правдюки Роменського району. Господар вранці гнав корів у череду. Спочатку біля стовпа пройшла одна й почала труситися, але перебігла. Чоловіка це дуже здивувало. Аж тут корова, яка йшла слідом за першою, раптово впала, її почало судомити. «Я покликав сусідів, щоб відтягнути її, але не вийшло», – говорить Віктор Анатолійович.

Працівники Роменського РЕМу, які приїхали на місце події, відповіли селянам, що винні у всьому лелеки. Птахи змостили гніздо прямо на лінії і пошкодили ізоляцію. За словами керівника філії Володимир Постола, ізоляція дійсно була пошкоджена, але «…за всіма законами фізики такого статися не повинно було». І взагалі, експертиза, мовляв, проведена не була, не можна точно сказати, чи вдарило тварину струмом.
Жителі ж запевняють, що, торкаючись до електроопори, відчували легке пощипування. «Корові ж багато не треба, – говорить Володимир Віталійович, – достатньо і 12-ти вольт».

Керівник РЕМу згадує, що ще навесні працівники хотіли зняти гніздо, але самі ж жителі почали обурюватися, мовляв, не треба чіпати птахів. Пернаті ж «відбивалися» від співробітників, як могли: «Навіть піднятися автопідйомником змоги не було:  налітали, били крилами».
Проте, після події лелече гніздо все-таки зняли, зробили заземлення, розповідають жителі села.
Збиток, нанесений власникові корови, певно, не компенсує ніхто.

“Електромережі належать до об’єктів підвищеної небезпеки, – говорить адвокат Дмитро Менько. Згідно із законодавством, дбати про безпечне функціонування таких об’єктів має власник. Тобто у цьому випадку (якщо корова загинула від електрики) виходить, що винен у всьому РЕМ. Проте розраховувати на компенсацію можна було б у разі, якщо на місці пригоди був би складений акт смерті тварини, а також проведена експертиза щодо причини смерті, яка б підтвердила, що корову дійсно вбило струмом”.

Однак власники поспішили віддати корову «різникам», тож ніяких експертиз не проводили.  Наразі подали заяву до поліції. Справу занесено до журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, говорять правоохоронці. Слідчі дії тривають.

Джерело: http://www.novpoglyad.com.ua/