На шосткинському заводі “Імпульс” починають випускати перші українські набої

Уперше за роки Незалежності  українські конструктори розробили з “нуля” гранату для автоматичного та підствольного гранатометів. Набій уже починають випускати на військовому заводі “Імпульс” у Шостці, що входить до складу Укроборонпрому. За кілька місяців його планують відправити у військо. Слідом за гранатами на “Імпульсі” планують налагодити випуск інших набоїв.

Про це розповіли в ефірі каналу 1+1 у випуску ТСН.

Це стало результатом плідного державно-приватного партнерства з Спеціальне конструкторське бюро “Вектор-В”, якому належить розробка цього боєприпасу, повідомляють в “Укроборонпромі”.

Важливо підкреслити, що український розробник – ТОВ «СКБ «Вектор-В» – пройшов повний цикл державних випробувань ВОГ-17В. При цьому саму розробку та весь цикл держвипробувань боєприпасу товариство провело за власні обігові кошти без залучення державного фінансування, однак з використанням науково-виробничого потенціалу ДП «Шосткинський завод «Імпульс».

«Дякую керівництву Укроборонпрому за всебічне сприяння. Завдяки цьому ми сьогодні демонструємо боєприпас для гранатомету, виготовлений винятково з деталей вітчизняного виробництва», – зазначив очільник ДП «Шосткинський завод «Імпульс» Віталій Кайнара.

Отже Україна стає однією з 12 країн світу, які мають замкнутий цикл виробництва боєприпасів для ведення ближнього бою, а також це знаменує початок відновлення боєприпасної галузі України.

shostka.online