На Сумщині вже 460 пунктів незламності забезпечені безперебійним інтернетом

За інформацією начальника управління з питань цифрового розвитку Сумської ОВА Сергія Лученка, протягом жовтня майже у всіх пунктах незламності був проведений інтернет з використанням незалежного від електромережі оптоволоконного підключення.
«Таке з’єднання дозволить забезпечити пункти незламності безперебійним інтернетом. Наразі залишились 38 пунктів, які поки що підключені дротовим енергозалежним способом. Такий інтернет зникне у випадку відключення світла», – додав він.
За словами керівництва Шосткинської територіальної громади, де наразі функціонує найбільша кількість пунктів незламності без надійного інтернет-підключення, існує проблема щодо відсутності технічної можливості проведення такого з’єднання. Головна причина – це ворожі обстріли. Але з цього приводу триває співпраця з провайдерами, які обіцяють вирішити проблему в найближчий час.
Начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх підкреслив, що безперебійний доступ до інтернету має бути в усіх Пунктах незламності Сумщини, щоб в разі блекауту жителі області були на зв’язку з рідними і мали доступ до інформації.

Нагадуємо, наразі в області всі Пункти незламності працюють у відповідності до графіку роботи тих закладів, де вони розміщені( з 8:00 (9.00) до 17:00 (18.00)). У разі надзвичайних ситуацій вони оперативно переходять на цілодобовий режим.