На Сумщині 35 підприємств оштрафували за порушення законів про працю

Згідно статті 265 КЗпП України за порушення законодавства про працю та зайнятість населення Управлінням Держпраці у Сумській області у період з квітня по травень було накладено штрафні санкції на 35 суб’єктів господарювання Сумщини, які використовують найману працю. Загальна сума штрафів склала 534 562,00 грн.

За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці на 5 суб’єктів господарювання Сумщини накладено штрафні санкції на загальну суму 375660 грн.

За порушення строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за 1 місяць, відносно 18 суб’єктів господарювання області винесено постанови про накладення штрафів на загальну суму 78546 грн.

За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) на 1 підприємство накладено штрафну санкцію на суму 41340 грн.

За порушення інших вимог трудового законодавства накладено штраф на 28 суб’єктів господарювання на загальну суму 39016 грн.

Нагадаємо, що відповідно до статті 265 Кодексу Законів України про працю, наразі фінансову відповідальність несуть не лише посадові особи, а й саме підприємство. Залежно від порушення сума штрафних санкцій коливається від однієї до тридцяти мінімальних зарплат, за кожного працівника, відносно якого скоєно правопорушення.