На Сумщині 66 тисяч гектарів землі деградували через неправильну господарську діяльність

Наша область, звісно, не схожа на Сахару чи Калахарі, але через неправильну господарську діяльність людини з кожним роком збільшується кількість деградованих та малопродуктивних земель. Шляхи вирішення цієї проблеми шукали на нараді у форматі «круглого столу» напередодні Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням та посухами, який відзначається 17 червня.

За словами заступника директора Департаменту екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Валентини Пелих, опустелювання у тому числі й на нашій території – це насамперед проблема соціально-економічна, а потім вже екологічна. Адже Сумщина є аграрним краєм. Розораність території нашої області становить 51,5%.

«На сьогодні у Сумській області 66,77 тисячі гектар деградованих, малопродуктивних земель, які підлягають консервації, – повідомила Валентина Пелих. – 2,75 тис. га порушених земель потрібно рекультивувати, 1,27 тис. га малопродуктивних угідь – поліпшувати. Крім того, необхідно здійснити будівництво (реконструкцію) протиерозійних гідротехнічних споруд протяжністю понад 77,5 кілометрів».

Обласною Програмою економічного і соціального розвитку Сумської області на 2016 рік серед інших завдань визначено: виведення деградованих малопродуктивних земель з інтенсивного сільськогосподарського використання та переведення їх у природні території і створення захисних лісових насаджень.

«Основним джерелом фінансування заходів з охорони земель є кошти, які надходять до відповідних місцевих бюджетів в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва», – наголосила Валентина Пелих.