На Сумщині чоловік зберігав у дворі 5 мінометних мін та артснаряд

П‘ять мінометних мін та артснаряд часів Другої світової війни зберігав удома житель одного з сіл Білопільського району, – повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області.

Невідомо, до яких наслідків призвело зберігання у приватному господарстві такої «колекції», якби сповіщені полісмени вчасно не організували б її знешкодження. 

До чергової частини Білопільського відділення поліції надійшло повідомлення від громадян, що у дворі свого 56-річного родича вони знайшли кілька старих мінометних мін та артилерійський снаряд.

На місце події негайно прибула слідчо-оперативна група, посилена вибухотехніками та кінологом з ГУНП області.

«Як виявилось на місці події, кілька днів тому за рішенням суду власник будинку був поміщений до психоневрологічного диспансеру для примусового лікування, – коментує Андрій Анісімов,  начальник Білопільського відділення поліції. – Його родичі, жителі цього ж села, прийшли до садиби чоловіка, аби доглянути за господарством. І випадково знайшли у дворі, під купою назбираного металобрухту, п’ять мінометних мін та один артилерійський снаряд».

За попередніми висновками експертів-вибухотехніків, міни та снаряд належать до часів Другої світової війни, але й досі становлять неабияку небезпеку в разі детонації. Тож правоохоронці відразу організували охорону безпечного периметру та викликали саперний підрозділ Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України, які і знищили боєприпаси у безпечному місці.

Працівники поліції вдячні родині чоловіка за проявлену пильність, завдяки якій вдалось уникнути непередбачуваних, а то і летальних, наслідків. І закликають інших громадян  повідомляти до поліції про аналогічні знахідки на цілодобову безкоштовну лінію служби «102».