На Сумщині на місці згорілого храму зведуть новий

37

У селі Перемога, що на Глухівщині, заклали камінь в підставу храму, пише газета «Неделя».

Минулої суботи єпископ Конотопський і Глухівський Роман, якому співслужили місцеві священики, звершив чин на заснування церкви. Він окропив святою водою дерев’яний хрест, який поставлений на місці майбутнього престолу, і побажав настоятелю та парафіянам допомоги Божої.

Місце для нового Михайлівського храму вибрано в центрі села, біля медпункту. За словами настоятеля церкви ієрея Володимира Карпенка, більше півроку пішло на оформлення землі, на проект, без чого братися за роботи було ризиковано. Тепер вони можуть починати будівництво. Загальна вартість оцінена в 2,3 млн. грн.

«У нас немає одного якогось мецената, який би взяв на себе фінансове питання. Тому будемо сподіватися, що потихеньку спільними зусиллями побудуємо церкву. Вона буде невеликою, але красивою, з дзвіницею, передбачено кілька видів опалення. У нас прихід, скажу прямо, дружний, але бідний, співвідношення ціни і якості майже немає, але нам надає сміливості взятися за таке починання усвідомлення того, що село не може залишитися без церкви. А церква – це не просто будівля з куполами і хрестом, це місце дуже сильної спільної молитви, де на престолі невидимо сидить Господь, – розповідає отець Володимир.

Нагадаємо, храм на честь архістратига Михаїла, який був побудований в 1992 році, згорів при нез’ясованих обставинах в березні минулого року. Поки служби проходять в пристосованому приміщенні колишнього магазину, на обладнання якого пішло близько 50 тисяч гривень, які жертвували люди відразу після пожежі.