На Сумщині підприємство “Елга” не працює, небезпечні хімікати в Шостку не завозять

Голова обласної державної адміністрації Микола Клочко тримає на контролі зазначені питання.

За дорученням Миколи Клочка голова райдержадміністрації разом з представниками поліції виїхав до місць зберігання хімікатів, і черговий раз перевірив: всі 50 т хімічних відходів, що знаходяться на території району, законсервовані у спеціально призначені для безпечного зберігання бочки та піддони, накриті спеціальною плівкою та знаходяться під постійною охороною.

«Всі препарати зберігаються у належних умовах і на сьогодні небезпеки для населення не представляють, – наголосив Віктор Ждаміров. – Перевозити їх по району з місця на місце недоцільно, готуємо до повного вивезення на утилізацію».

Як доповів очільнику області керівник Шосткинського району Віктор Ждаміров, на підприємстві «Елга» тривають слідчі дії, рахунки арештовано, утилізацію хімпрепаратів на території ніхто не проводить.

Більш того, місцеві активісти та громадські організації постійно спостерігають за територією підприємства, доступ до якого заблоковано, та інформують органи влади про ситуацію.

Переконатися, що у ТОВ «Елга» відповідна ліцензія відсутня, можна ознайомившись з Переліком ліцензіатів на провадження господарської діяльності із здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами. Перелік розміщено на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України (http://www.menr.gov.ua/license/210-perelik-litsenziativ-na-provadzhennia-hospodarskoi-diialnosti-iz-zdiisnennia-operatsii-u-sferi-povodzhennia-z-nebezpechnymy-vidkhodamy).

Питання щодо організації та забезпечення вивезення хімпрепаратів з території району на постійному контролі голови обласної державної адміністрації Миколи КЛОЧКА, районної влади, громадськості та знаходиться у стадії вирішення, зазначив Віктор Ждаміров.

Небезпечні речовини, що були зібрані минулого року у м. Шостка Центром регенерації масел, локалізовані та зберігаються у належному стані.