На Сумщині планують створити полігони, де перероблятимуться тверді відходи

Проблема з облаштуванням полігонів досягла свого піку після пожежі на сміттєзвалищі під Львовом. Заговорили про неї останнім часом і на Сумщині.

«Я щойно повернувся з Китаю. У цій країні сортування твердих побутових відходів відбувається без участі людини, в автоматичному режимі, – повідомив голова Сумської ОДА Микола Клочко. – Уже в Сумах я зустрічався із відповідними спеціалістами. Вони зазначили, що сьогодні обладнання з КНР використовується в Ізраїлі. А Швеція, наприклад, навіть закупляє закордоном тверді відходи і переробляє їх, використовуючи інноваційні технології».

Клочко наголосив на можливості створення в області невеликих кущових сміттєвих полігонів, де б проводилася відразу і переробка твердих відходів.

«Я говорив про це із китайськими підприємцями та інвесторами, і вони зацікавлені у фінансуванні такої справи, – повідомив Микола Клочко. – Але давайте не чекати допомоги від інших. Ми самі можемо розпочати роботу із запровадження такого пілотного проекту в Сумському районі. Запросимо інвесторів, проведемо відкритий конкурс інвестиційних проектів і разом з громадськістю оберемо переможця, що буде реалізовуватися на території нашої Сумщини».

Джерело: 05447.com.ua