На Сумщині ромам роз’яснювали їх права

Міжнародний день ромів відзначається в усьому світі 8 квітня. Свято, започатковане 1971 року, привертає увагу до самобутності ромського народу з його давньою історією та традиціями. У той же час закономірно постає питання широкого інформування ромів про їхні права, активна робота по їх інтеграції в українське суспільство.

Юстиція Сумщини постійно тримає комунікацію з ромською спільнотою на високому рівні. Але напередодні Міжнародного дня ромів ця робота активізувалася ще більше.

Діалоги у доброзичливій обстановці, флешмоби на тему «Державна реєстрація народження дитини, та отримання повторних свідоцтв», спілкування з багатодітною родиною переселенців із зони АТО –  зустрічі були корисними, адже на питання, що виникали, всі отримали вичерпні роз’яснення.

Важливою ознакою стало широке інформування про загальнонаціональний проект «Я МАЮ ПРАВО!», який приділяє увагу і громадянам ромської національності, а також активне поширення у середовищі ромів друкованих буклетів з актуальними роз’ясненнями законодавства.ром2