На Сумщині випустять збірку нарисів про загиблих учасників АТО – уродженців області

20160412-act

Заступник голови обласної ради Лілія Ричкіна стала співголовою експертної ради з питань книговидання, утвореної розпорядженням голови ОДА. 11 квітня відбулося перше засідання цього консультативно-дорадчого органу.

Експертна рада розглянула заявки на видання книг у першому кварталі 2016 року. Їх було 26, але зійшлися на тому, що у найближчі місяці має побачити світ збірка нарисів групи авторів про 108 загиблих учасників АТО – уродженців Сумської області. Планується 4 тисячі екземплярів направити в усі школи, профтехучилища, бібліотеки тощо.

Ініціатором ще одного видання, друк якого погодили члени експертної ради, стала Сумська обласна організація НСПУ. Це буде літературний альманах «Слобожанщина» на 336 сторінках, куди ввійдуть художні твори 28 сумських авторів. З накладу в 450 екземплярів частина поповнить фонди обласних бібліотек. Місцеві краєзнавці давно ратують за створення історико-краєзнавчого науково-популярного видання.

“Ми потребуємо не просто видання про Сумську область, а універсального, високохудожнього, якого не гріх репрезентувати й високоповажним візитерам із закордоння, – переконана Лілія Ричкіна. – Звичайно, на подарункову вартісну книгу потрібно чимало коштів, а їх у непростий час бракує. Залишається сподіватися на спонсорів – хочеться вірити, що знайдуться небайдужі поціновувачі рідного краю і посприяють у такому книговиданні.