На Сумщині з початку року виявили два в’язня з активною формою туберкульозу

На виконання Сумської обласної цільової соцпрограми протидії захворюванню на туберкульоз у 2012-2016 роках в установах виконання покарань 2 рази на рік проводиться профілактичне флюорографічне обстеження органів грудної клітини.

Протягом І кварталу цього року було проведено 648 таких обстежень (2015 рік – 1196) та здійснено 237 консультацій лікарями-фтизіатрами територіальних органів охорони здоров’я (2015 рік – 215). Під час проведення заходів виявлено 2 хворих на активний туберкульоз (2015 рік – 9).

Таких осіб, говорять в управлінні ДПтС України в Сумській області, відразу ізолюють від здорових до ізолятору медичної частини установи. Одночасно з цим здійснюється заявка на проведення етапування засуджених до спеціалізованого лікувального закладу. З моменту проходження обстеження органів грудної клітини та до моменту етапування засудженого до спеціального медзакладу проходить не більше трьох тижнів. Відразу після ізоляції хворого проводиться дезинфекція в житлових приміщеннях та місцях загального користування гуртожитку.