На Сумщині з’явилися карантинні блокпости

У зв’язку з випадком захворювання на африканську чуму свиней Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Сумській обласній державній адміністрації запровадила карантинні заходи.

Мисливське господарство «Суми» та ТОВ МРТ «Ліси Сумщини» Сумського району, села Грунівка, Велика Рибиця, Барилівка, Запілля Краснопільського району визнано зоною захисту. До зони нагляду належать територія Білопільського, Буринського, Великописарівського, Краснопільського, Конотопського, Лебединського, Липоводолинського, Недригайлівського, Охтирського, Путивльського, Роменського, Тростянецького та Сумського районів.

Згідно з планом заходів з ліквідації та недопущення поширення АЧС поновили роботу з депопуляції дикого кабана в області, проводять роз’яснювальну роботу серед населення про небезпеку захворювання, забезпечують закритий режим роботи свиноферм тощо. Крім того, на період карантинних обмежень комісія прийняла рішення заборонити вивезення або ввезення домашніх свиней у зону захисту, зону нагляду та забезпечити облаштування ветеринарно-поліцейських постів.

Нагадаємо, 24 травня лабораторні дослідження патологічного матеріалу, який було відібрано від хворої тварини в особистому підсобному господарстві в селі Могриця Сумського району, підтвердили діагноз захворювання на АЧС.

Джерело: hgraf.com.ua