У Сумській області зафіксували збільшення лосів та оленів
Зимовий облік мисливських тварин, що проходив у мисливських угіддях Сумщини впродовж лютого, завершився. Проаналізувавши динаміку чисельності, по деяких видах фахівці констатували збільшення.
Результати цьогорічної таксації у мисливських угіддях, підпорядкованих Сумському облуправлінню лісового та мисливського господарства, показали збільшення кількості голів оленя плямистого та оленя європейського – відповідно 53 та 313 голови, у порівнянні з минулорічними 50 та 303 (всього по області їх нараховується відповідно 196 та 826 голів, у порівнянні з 2015 роком – 193 та 810). Також збільшилось і поголів’я лосів: відповідно 91 (у 2016 році) та 89 (у 2015 році), а загалом по області – 255 та 254 голів.
По деяких інших видах тварин проведений облік констатував відчутний приріст. Так за рік в області на 163 голови збільшилась популяція козулі (у мисливських угіддях, підпорядкованих Сумському ОУЛМГ, – на 31 голову), майже на 400 голів побільшало зайця-русака (200 в мисливських угіддях, підпорядкованих Сумському ОУЛМГ). Щодо кабана, то у зв’язку з проведеними в області заходами з депопуляції виду, його чисельність зменшилась втричі й становить 828 голів.
Сумське ОУЛМГ продовжує опікуватись Червонокнижними зубрами, які мешкають у мисливських угіддях Конотопського лісгоспу. Упродовж кількох останніх років їх популяція лишалась незмінною і складала 43 особини, цьогорічний облік зафіксував збільшення видової чисельності, тепер на Сумщині їх мешкає 44.
«Такі заходи є обов’язковими для всіх користувачів мисливських угідь і відбуваються щорічно. Вони забезпечують охорону, раціональне та невиснажливе використання мисливського фонду області та державний контроль за його чисельністю. За результатами таксації користувачі мисливських угідь аналізують динаміку чисельності тварин та готують до погодження проекти лімітів добування дичини на наступний мисливський сезон», – прокоментував проведення обліку мисливських тварин заступник начальника Сумського ОУЛМГ Віталій Баранов.