На Сумщині громади реалізовують успішні проєкти: найяскравіші приклади

Всеукраїнська асоціація об’єднаних територіальних громад сьогодні виходить до Уряду з пропозицією збільшити відсоток ПДФО, який має залишатися на місцях, адже це мотивуватиме громади і підвищить їхню спроможність. 

Про це в ефірі програми “Даю слово” на телеканалі СТС заявив Юрій Яремчук, голова Сумського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації ОТГ, очільник однієї з найуспішніших громад Сумщини та навіть України – Краснопільської ТГ.

Тим більше, що на сьогодні на Сумщині вже успішно реалізовані кілька кейсів, які можуть слугувати прикладом, і про ці найяскравіші проєкти варто розповісти детальніше.

Це, безумовно, проєкт модернізації Тростянецької міської лікарні, яку громада забрала собі у власність у 2018-му році, і протягом декількох років відбулася фантастична трансформація цього медзакладу у сучасний європейський заклад охорони здоров’я.

Наразі вже проведена реконструкція декількох відділень, зокрема терапевтичного, неврологічного, пологового. Придбано сучасне обладнання, оновлені меблі, техніка, в тому числі комп’ютерна. У співпраці з фондом НЕФКО проводиться енергомодернізація будівлі, і громада також має багато планів на майбутнє і буде продовжувати цю роботу.

Другий успішний кейс реалізується у Буринській міській територіальній громаді, яка також дуже вдало працює в галузі охорони здоров’я, але вони розпочинали з “первинки”, бо тоді “первинка” була у власності громади, і фактично на базі застарілої колишньої дитячої кухні у громаді змогли створити сучасне приміщення сімейної медицини.

Цікавий проєкт “Поліцейський офіцер громади” спільно з Національною  поліцією реалізували у Чернеччинській громаді. Зараз тут працюють три поліцейських, для яких громада виділила приміщення, за рахунок коштів місцевого бюджету його відремонтували, обладнали технікою. Національна поліція виділила автомобіль. І, за словами очільника громади Романа Бублика, це чудовий проєкт, який дозволяє відчути, що ці поліцейські дійсно працюють в громаді у режимі 24/7, співпрацюють зі старостами, з депутатами, зі структурними підрозділами, швидко реагують на потреби мешканців, виїжджають на виїзди, дійсно є наближеними до людей.

Проєкт, реалізований у Краснопільській громаді, теж варто відзначити. Це реконструкція школи, великий проєкт вартістю 42 млн грн, 8 з яких було профінансовано з місцевого бюджету, У школі повністю провели і зовнішні, й внутрішні роботи, повністю все змінили –  реконструйовані фасад, внутрішні приміщення, зараз відбувається облаштування території, благоустрій. І ще в цьому році планується закупити мультимедійне обладнання.

Повну версію програми “Даю слово” ви можете переглянути тут:

Поділитися в соцмережах: