На Сумщині обмежують рух великовантажних автомобілів

Служба автомобільних доріг у Сумській області впроваджує заходи з обмеження руху великовагового транспорту. Обмеження стосуються великовагового транспорту загальною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь більше ніж 7 тонн та діють з 1 червня з 9.00 по 21.00 щоденно.

У зв’язку з тим, що асфальтобетонне покриття автомобільних доріг має властивість акумулювати сонячну енергію через темний колір поверхні, в літню пору року його температура значно вища, ніж температура повітря.

При температурі повітря 28С температура поверхня асфальтобетону сягає 430С, що приводить до розм’якшення бітумів і відповідно втрати асфальтобетоном необхідної міцності.

Аналіз руйнівного впливу повної ваги автотранспортних засобів показав, що руйнування матеріалу дорожнього покриття виникає при осьовому навантаженні автомобіля більше 7 тонн.

На основі аналізу параметрів моделей автотранспортних засобів встановлено, що таке навантаження на вісь мають багатовісні  автотранспортні засоби з повною вагою понад 24 тонни.

Прохання до перевізників: завчасно подбати про доставку необхідних вантажів та відповідно скоригувати плани перевезень. Контроль за дотриманням заходів з обмеження руху великовагового транспорту буде посилений.