На Сумщині рахують зайців та оленів

Звісно, що не тільки їх, а й інших представників мисливської фауни. Уже проведено облік у мисливських господарствах Кролевецького, Конотопського, Путивльського, Недригайлівського, Глухівського, Тростянецького, Охтирського, Білопільського районів.

Згідно з затвердженим графіком 5 лютого проведено облік основних видів диких тварин у ДП «Конотопське лісове господарство». Було обстежено 2 кормових поля, 3 біокомплекси та 14 підгодівельних майданчиків, типових для цього господарства. Мобільність та достатня кількість учасників обліку дала можливість охопити значну кількість мисливських угідь.

Облік проводився у 8 єгерських обходах та 3 лісництвах з різним рівнем бонітету мисливських угідь. Погодні умови дозволили достовірно виявити кількість підходів тварин до місць підгодівлі, місць лігвищ та визначити вид тварин. За даними матеріалів польового обліку та на підставі матеріалів спостережень зазначених у щоденниках єгерів та проведеного аналізу, відповідно до методичних рекомендацій, чисельність основних видів мисливських тварин в господарстві складає: зубр – 54 гол., лось – 35 гол., олень – 91 гол., кабан – 109 гол., козуля – 318 гол., олень плямистий – 5 гол., заєць – 1895 гол., лисиця – 30 гол., куниця – 45 гол., білка – 72 гол., тхір – 14 гол., сіра куріпка – 580 гол.

Звертаємо увагу, що Конотопська популяція зубрів, яка мешкає на території Державного підприємства «Конотопське лісове господарство», це друга за розміром популяція зубра в Україні. Щорічно з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на охорону цих тварин виділяються кошти згідно з науковими рекомендаціями. Фактів загибелі тварин внаслідок браконьєрства не зафіксовано.

Довідково. За основу взято метод підрахунку тварин по слідах та анкетного спостереження, що відображені у журналах єгерського складу та взяті за основу загальної чисельності фауна господарств. Крім того, облік проводиться на підгодівельних майданчиках, кормушках, по лігвищах, шляхом спостережень з веж та квадрокоптерів.