На Сумщині роблять безкоштовні аналізи на вміст холестерину у крові

У Сумській облдержадміністрації розповіли, що всі пацієнти, які вже мають декларацію з сімейним лікарем, у момент підписання декларації отримали право на проведення низки безкоштовних аналізів, серед яких такий важливий аналіз, як визначення рівня загального холестерину в крові.

В обладміністрації уточнили, що в області вже зробили більш ніж 3 млн аналізів біохімії крові та нагадали про актуальність проведення аналізів крові під час пандемії, оскільки при захворюванні на коронавірус, у пацієнтів дуже часто збільшується ризик того, що кров стає більш в’язкою, і це може призвести до закупорки судин.

Щоб контролювати ці ризики, кажуть фахівці, дуже важливо перевіряти рівень холестерину в крові на системній основі та контролювати раціон харчування. Зокрема, рекомендується відмовитися від вживання ковбасних виробів та копченостей. МОЗ України, наприклад, не рекомендує споживати протягом тижня не більш ніж 500 г червоного м’яса.

У МОЗ нагадали, що, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, існує залежність між рівнем споживання червоного м’яса та ризиком розвитку колоректального раку, раку підшлункової залози та простати. Також у багатьох країнах світу існує рекомендація зниження споживання червоного м’яса у зв’язку з підвищенням ризику серцево-судинних захворювань, діабету та ін.