На Сумщині розквітло лавандове поле

Чи знаєте ви, що лаванда починає добре квітнути лише на третій рік після висаджування? Попри такий порівняно довгий період повернення інвестицій, лавандова плантація може стати прибутковим бізнесом. Як – читайте у публікації SEEDS за матеріалами Суспільного.

Щоб посадити лавандове поле, необов’язково бути фермером, доводить фотограф з Сумщини Світлана Ганночка. Чотири роки тому вона разом з родиною заклала таку плантацію в селі Угроїди, за 50 кілометрів від Сум.

Зараз лавандове поле стало гарною локацією для фотосесій, які організовує Світлана. Також з квітів виготовляє саше, ефірну олію, мило, свічки та іншу продукцію. Продає їх як у невеличкому магазині, так і через соцмережі. Також жителі Сум та довколишніх населених пунктів часто приїжджають просто помилуватися лавандою, погуляти на квітучому полі.

Лавандова плантація потребує особливого догляду. Кущі потрібно часто полоти, встановлювати полив. Оскільки у лаванди три періоди цвітіння, зрізають її тричі на рік – обрізають квіти і формують правильний розмір рослин, щоб вони мали гарний вигляд. Починає квітнути плантація на Сумщині наприкінці червня.

Поділитися в соцмережах: