На Сумщині створять конопляний кластер

Сумська облдержадміністрація виступила ініціатором створення у регіоні агротуристичного кластера «Слобожанське коноплярство».

Про це йдеться у повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА.

«Це проєкт має фінансування з державного бюджету України у розмірі понад 14 млн грн», – йдеться у повідомленні.

Зауважується, що проєкт передбачає підвищення привабливості території для вкладення інвестицій у розвиток конопель та супутніх напрямків підприємницької діяльності шляхом створення сприятливого інвестиційного середовища, впровадження наукових розробок у практичну діяльність.

За словами голови Сумської ОДА Дмитра Живицького, в області має запрацювати підприємство з первинної та вторинної переробки сировини з конопель в межах індустріального парку. Зараз потрібно визначитися з можливостями його створення та подальшої діяльності в рамках індустріального парку «Суми» та за необхідності зареєструвати новий індустріальний парк з певною спеціалізацією.

Також, Сумська ОДА виступає ініціатором створення робочої групи з розробки державної програми розвитку коноплярства за участю провідних вітчизняних наукових установ, громадських організацій, органів центральної влади, народних депутатів України, які представляють Сумщину у Верховній Раді України.

agro-business.com.ua