На Сумщині створять Навчально-тренувальний центр екстреної медицини

Ініціативу керівництва Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф щодо спорудження на їх території сучасного Навчально-тренувального центрупідтримав голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький.

Очільник облдержадміністрації доручив директору Центру Анатолію Александренку та проєктувальникам зробити коригування наявного робочого проєкту з метою його удосконалення та адаптації до сучасних вимог.

«Ідея створення Навчально-тренувального центру екстреної медицини дуже гарна, – прокоментував Дмитро Живицький. – По-перше, працівники екстреної медицини повинні вчитися упродовж усього життя, постійно оновлюючи знання та відточуючи свою майстерність.А по-друге, сьогодні навчатись мають не лише медики, а й звичайні громадяни, адже будь-хто з нас може опинитися в ситуації, коли ще до приїзду «швидкої» необхідно буде надати людині першу допомогу».

Для того, щоб передавати свої знання іншим, необхідні не лише висококваліфіковані фахівці, а й усі належні умови. Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф має чи не найпотужніший в Україні навчально-тренувальний відділ. Інструктори постійно підвищують свій професійний рівень, отримуючи міжнародні сертифікати. Вони готують команди, які стають переможцями та призерами всеукраїнських і міжнародних змагань бригад екстреної медичної допомоги. Лікарі та фельдшери викладають у Медичному інституті СумДУ та Сумському фаховому медичному коледжі. Є тут і сучасні манекени, на яких можна продемонструвати ту чи іншу медичну маніпуляцію.

Проте бракує сучасних площ, де можна було б розмістити тих, хто прийде на навчання не лише із Сумської, а, можливо, й з інших областей.

Під час наради в Сумському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф були обговорені конкретні заходи щодо удосконалення проєкту. Незабаром цей оновлений проєкт буде презентовано очільнику області.

Участь у нараді взяли директор Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Александренко, інженер з технічного нагляду Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації Денис Дерев’янко, керівники та інженери проєктних організацій.