На Сумщині відзначили річницю перемоги у Конотопській битві

У с. Шаповалівка Конотопського району відбувся Всеукраїнський фестиваль «Козацький Родослав» у рамках святкування 362-ї річниці перемоги війська І. Виговського у Конотопській битві 1659 року.

Свято розпочалося на в’їзді у с.Шаповалівка біля пам’ятного знаку «Шаблі» на честь перемоги у Конотопській битві. Також у супроводі духового оркестру Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського пройшла святкова хода з 18-метровим прапором учасників урочистостей, козацьких громадських об’єднань до центру с. Шаповалівка.

«2021 рік є знаковим для історії України. Адже ми відзначаємо 25-річчя Конституції України, 30-річчя Незалежності нашої держави. А ще нам випала велика честь бути нащадками славних козаків, котрі 362 роки тому під проводом гетьмана України Івана Виговського здобули перемогу над армією московитів у Конотопській битві. І я щиро вітаю учасників та гостей фестивалю «Козацький родослав» – зазначив заступник голови Сумської облдержадміністрації Тарас Савченко

За його словами, Конотопська битва для українців – більше ніж історія. Це – символ безкомпромісної боротьби за свободу, єдність та суверенність рідного краю. Оборонці Конотопа продемонстрували всьому світові міць української нації. А для нащадків ця перемога стала невичерпним джерелом патріотизму і доблесті.

«Приклад Конотопської битви залишається для нас ще й доказом важливості внутрішньої єдності серед союзників у боротьбі як із зовнішнім ворогом, так і для забезпечення добробуту територій. Тож я безмежно вірю у процвітання славної Конотопщини, всієї Сумщини та України, – наголосив Тарас Савченко. – Переконаний, що козацький дух не зламати. Разом ми – сила. Спільними зусиллями ми здолаємо всі перешкоди на шляху до нашої Перемоги».

Гості свята мали можливість відвідати табір реконструкторів битви, побачити кінне козацьке шоу, кінологічне шоу. Також у програмі заходів – містечко майстрів, українська кухня.

Поділитися в соцмережах: