На Сумщині виявляють хворобу Лайма, серед захворілих є діти

Станом на початок серпня у Шостці зареєстровано 4 випадки хвороби Лайма, в т.ч. один випадок – у дитини, повідомляє ДУ “Сумський ОЦКПХ МОЗ України” Шосткинський районний відділ.
У ході проведеного епідрозслідування встановлено:
- у двох випадках зараження виникло в межах міста;
- один випадок – на території С-Будської громади;
- один випадок – на території Чернігівської області.
Кліщі – комахи, що переносять такі небезпечні хвороби, як кліщовий енцефаліт і хвороба Лайма (бореліоз). І якщо кліщовий енцефаліт в нашій країні не зустрічається вже кілька років поспіль, то бореліоз в останні роки все частіше виявляють на території України. Слід пам‘ятати, що кліщі активні із середини травня по кінець вересня. Піки їх активності у травні й у серпні. Улюблене місце їхнього перебування – території, покриті кущами висотою від 5 см до 1 метра. Улюблені місця прикріплення кліщів до людини – вуха, шия, пахви, живіт, пах, внутрішня сторона кистей і стегон.
При лісових прогулянках, зборі ягід, грибів слід дотримуватися найпростіших запобіжних правил.
- Одягайте світлий одяг. На ньому кліща помітити легше, ніж на темному.
-
Одяг повинен надійно закривати тіло. Штани повинні бути заправлені у шкарпетки, на ногах мають бути чоботи або щільно зав‘язані черевики. Куртку наглухо закривають і заправляють у штани. Манжети повинні щільно облягати кисті рук.
-
Вуха і волосся потрібно закрити косинкою або беретом. Під час прогулянки частіше оглядайте себе, а також слід дивитися на гілки кущів, біля яких улаштовуєтеся на пікнік. Розпізнати кліща просто: він схожий на коричнево-червоного клопа.
-
З приходом додому також обов’язково огляньте своє тіло або попросіть це зробити кого-небудь із близьких.
Кліщі, які присмокталися, мають вигляд малопомітних чорних плямок, їх важко відрізнити від природних утворень на шкірі.
Інкубаційний період (період з моменту зараження збудником до появи перших клінічних ознак) триває від 2 до 30 днів, у середньому 14 днів,тому протягом цього часу рекомендують вимірювати температуру тіла, щоб виявити перші симптоми захворювання якомога раніше.