На Сумщині виявляють хворобу Лайма, серед захворілих є діти

Станом на початок серпня у Шостці зареєстровано 4 випадки хвороби Лайма, в т.ч. один випадок – у дитини, повідомляє ДУ “Сумський ОЦКПХ МОЗ України” Шосткинський районний відділ.

У ході проведеного епідрозслідування встановлено:

  • у двох випадках зараження виникло в межах міста;
  • один випадок – на території С-Будської громади;
  • один випадок – на території Чернігівської області.

Кліщі – комахи, що переносять такі небезпечні хвороби, як кліщовий енцефаліт і хвороба Лайма (бореліоз). І якщо кліщовий енцефаліт в нашій країні не зустрічається вже кілька років поспіль, то бореліоз в останні роки все частіше виявляють на території України. Слід пам‘ятати, що кліщі активні із середини травня по кінець вересня. Піки їх активності у травні й у серпні. Улюблене місце їхнього перебування – території, покриті кущами висотою від 5 см до 1 метра. Улюблені місця прикріплення кліщів до людини – вуха, шия, пахви, живіт, пах, внутрішня сторона кистей і стегон.


При лісових прогулянках, зборі ягід, грибів слід дотримуватися найпростіших запобіжних правил.

  1. Одягайте світлий одяг. На ньому кліща помітити легше, ніж на темному.

  2. Одяг повинен надійно закривати тіло. Штани повинні бути заправлені у шкарпетки, на ногах мають бути чоботи або щільно зав‘язані черевики. Куртку наглухо закривають і заправляють у штани. Манжети повинні щільно облягати кисті рук.

  3. Вуха і волосся потрібно закрити косинкою або беретом. Під час прогулянки частіше оглядайте себе, а також слід дивитися на гілки кущів, біля яких улаштовуєтеся на пікнік. Розпізнати кліща просто: він схожий на коричнево-червоного клопа.

  4. З приходом додому також обов’язково огляньте своє тіло або попросіть це зробити кого-небудь із близьких.

Кліщі, які присмокталися, мають вигляд малопомітних чорних плямок, їх важко відрізнити від природних утворень на шкірі.

Інкубаційний період (період з моменту зараження збудником до появи перших клінічних ознак) триває від 2 до 30 днів, у середньому 14 днів,тому протягом цього часу рекомендують вимірювати температуру тіла, щоб виявити перші симптоми захворювання якомога раніше.


Насторожити повинні такі ознаки: на місці укусу утворилася червона пляма, збільшилися лімфовузли, з’явилися м’язові болі, з’явився висип по всьому тілу. При укусі кліща необхідно звернутися до лікаря-інфекціоніста! Пізнє звернення може призвести до тяжких наслідків та інвалідності. Пам’ятайте, що захворювання легше попередити, ніж лікувати!

shostka-news.com